Faqs

Diyet yaparken yüzüm çöküyor? Neden istediğim bölgeden kilo veremiyorum?

Yağlarınızın yoğun olduğu bölgeleri genetik yapınız belirler. Kilo vermek istediğiniz bölgeler için özellikle bölgesel sporla desteklemelisiniz. Yanlış- eksik -size uygun olmayan - kalorisi kısıtlı diyetler bedenin incelmesinden ziyade yüzünüzün çökmesine, hastalıklı bir yüz görünümüne sebep olmaktadır.

Ayda kaç kilo vermeliyim?

Dünya Sağlık Örgütü aylık hedeflenen kilonun 4-6 kg arasında olmasını uygun görmektedir. kişinin beden kitle indeksine göre aylık hedeflenen kilo değişebilmektedir.

Beden kitle indeksi nasıl hesaplanır? ideal beden kitle indeksi aralığı nedir?

Beden kitle indeksi : kilo(kg) / boy (m2) olarak hesaplanır.

Örneğin : 60 kg / 160 cm boy = 60/ 2,56 = 23,4 (ideal BKI)

-18.9 kg/m2'nin altında olanlar –Zayıf
- 19-24.9 kg/m2'nin arasında olanlar –Normal
- 25-29.9 kg/m2'nin arasında olanlar -Toplu(hafif şişman)
- 30-34.9 kg/m2'nin arasında olanlar –Şişman (obez) (sağlık açısından riskli !)
- 35-üzeri olanlar - aşırı şişman (sağlık açısından çok riskli)

Doğumdan hemen sonra kilo vermek için diyete başlamalı mıyım? Ne zaman başlayabilirim?

Doğumdan sonraki ilk 6 ay anne sütünün kalitesi açısından zayıflama diyetleri önermiyorum. 6 aylık süreçten sonra aylık 3-4 kg hedeflenerek zayıflama diyetlerine başlanabilir.
Annelere ilk 6 aylık döneminde emzirmeye yönelik kalorisi kısıtlanmamış anne sütünü destekleyici beslenme programları planladığımızda da doğru ve kaliteli beslenildiği için kilo kayıpları gerçekleşebilmektedir.

Andulasyon terapinin zayıflamaya katkıları nelerdir?

Andulasyon terapinin temel mantığı dış yada iç etkenler nedeniyle bozulan dolaşım sistemini düzenlemekle birlikte ödemin atılmasını sağlayarak metabolizma hızının artmasına yardımcı olmaktadır.

Andulasyon terapi cihazı olarak ne kullanıyoruz?

Biz ESSE life olarak andumedic 3 profesional cihazını tercih ettik. Çünkü cihazın Andubalance ve Andumedic 3 home dan farkı antibakteriyel olması ve daha dayanıklı olup siz değerli danışanlarımıza daha iyi hizmet vermeyi hedefledik.

Zayıflama amaçlı andulasyon terapiye ne zaman başlamalıyım?

Andulasyon terapiye diyete ilk başladığınız zaman başlamalısınız. Genel mantığı vücuttan ödemin atılmasını sağlayarak metabolizma hızını artırmak ve dolayısıyla diyetle beraber kilo verme hızını artırmaktır.

Kilo vermem yavaşladı, bu evrede andulasyon terapi işe yarar mı?

Belli bir süre diyet yapan ve vücudu korumaya alan metabolizmanızı hızlandırmanın bir diğer yolu diyetisyeninizin değiştireceği diyet reçeteleri, değişen bir egzersiz programı ve andulasyon terapi desteği alarak metabolizmanızı şaşırtmak olacaktır.

Andulasyon terapinin uygulanma sıklığı nedir?

Öncelikle andulasyon terapiye gelme amacınız nedir? Uzmanınızla bu konuşularak buna göre size uygun bir reçete oluşturulacaktır. Genel olarak uygulanma sıklığı ayda 14 seans ve gün aşırı olarak uygulanmaktadır.